ماساژ در منزل و معرفی انواع خدمات ماساژ

ماساژ در منزل و معرفی انواع خدمات ماساژ

یکی از مشکل های زندگی عدم تعادل و برهم خوردگی این تعادل می باشد و هنگامی که این اتفاق می افتد، مشخصا باید زمان و فضای لازم برای نگهداری و ذخیره این تعادل از دست رفته را بازیابد با استفاده از ماساژ و دریافت آن از یک شخص باتجربه و متخصص یکی از مؤثرترین شیوه های رسیدن به تعادل می باشد.ماساژ بدن را تحریک می‌کند تا مواد ضد درد طبیعی بنام اندورفین از داخل بدن ترشح شود؛ مسکن‌های طبیعی که حوصله و وضع روحی خوب را به شما باز می‌گردانند.يکي از روش‌هايي که مي‌تواند به ما کمک کند تا به آرامش برسيم استفاده از ماساژدرماني است.نقش ماساژ در پاکسازی بدن بسیار مهم است، حرکات نرم یا عمقی و انواع حرکات ماساژ عروق بدن را تحریک به جریان داخل رگی میکند و باعث حرکت بیشتر جریانهای مایع مانند خون و لنف در بدن میشود و کندی جریان خون در عروق در اثر استرس را به جریان انداخته باعث اکسیژن دار شدن خون و در نتیجه تازگی بدن میشود.يک ماساژ مي تواند فشارهاي عصبي و عضلاني را کم و نشاط زندگي را در شما تقويت کند. ماساژ يک روش درماني است و بسياري از مشکلات روزمره جسمي و رواني از اين طريق تسکين مي يابد و التيام مي پذيرد.

afradi k nabayad masazh konandماساژ در منزل، منبع جامعی برای شناخت انواع ماساژها در کشورهای مختلف جهان، فواید ماساژ ، ماساژ درمانی، آموزش ماساژ ، خدمات ماساژ و نرخ و تعرفه های ماساژ در منزل می باشد.امروزه بالغ بر 80 نوع مختلف ماساژ و كار بر روي بدن وجود دارد.در این مطلب قصد داریم به معرفی اجمالی معروفترین و پرکاربردترین انواع مختلف ماساژ در جهان و متدهای مختلفی که برای ماساژ به کار میبرند و کاربردهای ماساژ درمانی بپردازیم.

علم ماساژ با گذر زمان و پیشرفت علم پزشکی دچار تحولات زیادی شد که امروز تاثیر آن برای بهبود وضع بیماران کاملا مشهود است.ماساژ دستکاری لایه‌های سطحی و عمیق عضلانی و بافت همبند با استفاده از تکنیک‌های مختلف، به منظور افزایش عملکرد، کمک در روند درمان، و ترویج آرامش و آسایش است. ماساژ شامل کار و اقدام در بدن با فشار ثابت یا در حال حرکت و یا لرزش، و کمک به حرکات مکانیکی بدن است که می‌تواند با دست، انگشتان، آرنج، زانو، ساعد، و پاها انجام می‌شود. بافت هدف ماساژ شامل عضلات، تاندونها، رباطها، فاسیا، پوست، مفاصل، یا سایر بافت همبند، و همچنین رگهای لنفاوی، یا اندام‌های دستگاه گوارش است.masazh kamar

پرکاربردترین و تخصصی ترین ماساژها در دنیا عبارتند از:ماساژ سوئدی، ماساژ تایلندی، ماساژ شیاتسو از ژاپن، ماساژ روسی، ماساژ مکزیکی، ماساژ چینی و ماساژ کالیفرنیایی می باشند که هر کدام دارای متد خاص و دسته بندی های متفاوت هستند.متدهای روز دنیا برای ماساژ درمانی که تنها توسط ماساژورهای متخصص قابل انجام هستند مانند:ماساژ استخوانی، ماساژ عمقى بافت‏ها، ماساژ حس درمانی، ماساژ اِسالِن، ماساژ وَتسو، ماساژ آما، ماساژ نقاط حساس، ماساژکشش لنفاوی، ماساژ تراگر، ماساژ نوازشی،ماساژ شانه ای ، ماساژ چنگکی. که هر کدام از این متدها به تخصص و مهارتی خاص نیاز دارند.

ماساژ درمانی در دنیای کنونی مورد استفاده ی ده ها میلیون نفر می باشد. وقتی که قسمتی از بدن فعالیت زیادی داشته باشد مواد زایدی در روی زیر پوست جمع می شوند از جمله اسید لاتیک که موجب احساس کوفتگی در عضلات بدن می گردد. ماساژ دادن آن عضو باعث می گردد که جریان خون در آن عضو افزایش یافته و مواد مغذی و اکسیژن به مفصل رسیده و مواد سمی را خارج سازد.ماساژ درمانی می‌تواند به ما در کسب ایمنی بیشتر در مقابل مریضی کمک کند.

masazh kamar

کاربردهای ماساژدرمانی :دیسک کمر و کمر درد ،آرتروز ستون فقرات ، فیبرومیالژیا،  درد گردن ، درد شانه ، تسکین درد و ناراحتی ریلکسیشن ، سیاتیک ،بهبود تنگی کانال نخاعی با ماساژ  ، کمک به گردش خون ،ماساژ مختص بیماری های زنان  و…

در شکستگی عضو ، سوختگی و زخم نباید از ماساژ درمانی استفاده نمود همچنین در تب شدید ، بیماری های پوستی ، رگ به رگ شدن و بیماری های قلبی از ماساژ درمانی خودداری نمایید.در صورت بارداری و سرطان قبل از ماساژ درمانی موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

ماساژ در منزل

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*